Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
Satış Sözleşmesi FATİH VOLKSWAGEN (volkswagenorjinalcikmaparca.com) ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.
 
SATIŞ SÖZLEŞMESİ
 
MADDE 1- TARAFLAR 
 
1.1- SATICI :
 
Ünvan : volkswagenorjinalcikmaparca.com
Firma Adı : FATİH VOLKSWAGEN
Adres :
 
 
Telefon : +90(312) 
E-posta :
1.2 ALICI
 
Adı/Soyadı/Ünvanı : 
Adresi :  
Telefon :  
MADDE 2- KONU 
 
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait online hondaparcadeposu.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
 
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
 
Ürünlerin temel nitelikleri (Cinsi-türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli, Varsa Resmi , Vergiler Dahil Toplam Fiyat, Kargo Bedeli, Kapıda Ödeme Seçeneğinde İlave Ücret vb. Ayırt Edici Özellikleri ve Parça Kodu), online hondaparcadeposu.com internet sitemizin ilgili ürüne dair erişmiş olduğunuz(yada erişebileceğiniz) ve daha sonrasında satın almak için oluşturmuş olduğunuz(ya da oluşturabileceğiniz) SEPETİM (sepet, teslimat, ödeme veya onay alt bölümlerinde) bölümünde belirtildiği gibidir.
 
Ödeme Şekli :  
Teslimat Adresi :  
Teslim Edilecek Kişi:  
Fatura Adresi :  
Kargo Ücreti : TL
 
Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Kargo ücreti ürün bedeline dahil değildir. Kargo bedeli, ürün(ler) meblağına göre belirlenecektir.Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir
 
MADDE 4- FİYATIN SEPETİM BÖLÜMÜNDE HESAPLANMASI VE ÖDEME SEÇENEKLERİ
 
    Ödemenizi havale ya da EFT ile yapmak istiyorsanız internet sitemizin ilgili ürüne dair erişmiş olduğunuz ve daha sonrasında satın almak için oluşturmuş olduğunuz SEPETİM sekmesinin HAVALE/EFT alt bölümünde hesaplanan "Havale Fiyatını"  aşağıda belirtilen ve bahse konu alt bölümde seçimi yapılabilan aşağıdaki banka hesaplarına (yine HAVALE/EFT alt bölümünü kullanmak suretiyle)göndererek gerçekleştirebilirsiniz.
 
            Havalenizi ya da EFT'nizi yaparken gönderen bölümünde mutlaka gerçek isminizi kullanınız. Havale/EFT yaparken alıcı olarak mutlaka "OKAN ERDEM" belirtiniz. Sipariş onaylandıktan sonra oluşacak "SP..." ile başlayan Sipariş Numaranızı havalenizin açıklama bölümünde belirtiniz.
 
            Banka Hesaplarımız:
 
* İş Bankası, 
 
 
 
4-2 KREDİ KARTI
 
            Kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorsanız internet sitemizin ilgili ürüne dair erişmiş olduğunuz ve daha sonrasında satın almak için oluşturmuş olduğunuz SEPETİM sekmesinin KREDİ KARTI alt bölümünde hesaplanan "Havale Fiyatını"  aşağıda belirtilen ve bahse konu alt bölümde seçimi yapılabilan aşağıdaki banka kredi kartlarından (yine KREDİ KARTI alt bölümünü kullanmak suretiyle) göndererek gerçekleştirebilirsiniz. Bir sonraki özet ve onay sayfasında, siparişinizi onayladığınız takdirde kredi kartınızdan tahsilat yapılacaktır.
 
            Banka Kredi Kartları seçenekleri;
 
*Garanti Bankası Bonus Kart ve Bonus Özellikli  başkaca Banka Kredi Kartları
 
*İş Bankası Maximum kart ve Maximun Özellikli  başkaca Banka Kredi Kartları
 
*Yapı Kredi Bankası World Kart ve World Özellikli  başkaca Banka Kredi Kartları
 
*Akbank Axess Kart
 
*Finansabank Card Finans Kartı
 
*Halk Bankası Halk Card Paraf kartı
 
 
 
4-3 KAPIDA ÖDEME SEÇENEKLERİ
 
            Kapıda ödeme yapmak istiyorsanız internet sitemizin ilgili ürüne dair erişmiş olduğunuz ve daha sonrasında satın almak için oluşturmuş olduğunuz SEPETİM sekmesinin KAPIDA ÖDEME alt bölümünde hesaplanan "Havale Fiyatını" Artı "5,00-TL kapıda ödeme hizmet bedelini" yani toplam ödeyeceğiniz tutarı (yine KAPIDA ÖDEME alt bölümünü kullanmak/seçmek ön şartıyla), siparişinizin teslimatı sırasında kargo görevlisine kredi kartı ya da nakit olarak ödemek suretiyle gerçekleştirebilirsiniz.
 
Kapıda ödeme sisteminde kargo şirketleri kapıda ödeme hizmetine karşılık olarak 5,00- TL hizmet bedeli almaktadırlar. Bu bedel kargo ücreti haricinde alınan bir bedeldir.
 
 
 
4-4 DİĞER ACIKLAMALAR
 
            Sözleşmenin kurulması aşamasında uzaktan iletişim aracının kullanım bedelinin olağan ücret tarifesi üzerinden hesaplanamadığı durumlarda, tüketicilere yüklenen ilave maliyet; tüketicinin kullandığı uzaktan erişim vasıtasına göre yine tüketicini kendi kullandığı telefon /internet sağlayıcılarınca belirlenen ücretlerdir. Bu ücretlerde satıcının dahili yoktur.
 
MADDE 5- TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER
 
            Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Kargo ücreti ürün bedeline dahil değildir. Kapıda ödeme seçeneğinde kargo şirketi kapıda ödeme hizmetine karşılık olarak 5-TL hizmet bedeli almaktadırlar. Bu bedel kargo ücreti haricinde alınan bir bedeldir.Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmediği iddia edilemez. Zira tüketici adreste bulunama durumunda ürünü kargo şubesinden almakla yükümlüdür. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir. Teslimata ilişkin sorunlarda kargonuzun gönderildiliği Yutiçi Kargo şubesiyle ya da aşağıda iş bu sözleşmenin en alt bölümünde iletişim bilgileri verilen genel koordinatörümüzle  görüşebilirsiniz.
 
 
 
TAŞIYICI (Kargo Şirketi)
 
 
 
 
 
Ticaret Ünvanı
 
:
 
YURTİÇİ KARGO SERVİSİ A.Ş.
 
Adres
 
:
 
Eski Büyükdere Cad. Ayazağa yolu Kargo Plaza No.17-19 Maslak Sarıyer / İSTANBUL
 
Ticaret Sicil Numarası
 
:
 
187888
 
Mersis Numarası
 
:
 
0986000892500906
 
Vergi Dairesi
 
:
 
Büyük Mükellefler Vergi Dairesi
 
Vergi Numarası
 
:
 
9860008925
 
Telefon
 
:
 
0212 365 23 65
 
Fax
 
:
 
0212 365 24 79
 
Web Adresi
 
:
 
http://www.yurticikargo.com/
MADDE 5- CAYMA HAKKI
 
            Tüketici, Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin 3 gün bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Tüketici, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir. Her hâlükârda bu süre cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer. 
 
            Cayma Hakkını Nasıl Kullanacağız
 
            Tüketici cayma bildirimini, "Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi 1757 Sk. No:15 Yenimahalle/ANKARA" şirket adresimize posta yoluyla ve "info@onlinefordyedekparca.com" e-posta adresimize e-mail göndermek suretiyle ekte yer alan örnek cayma bildirim formunu doldurarak ya da cayma kararını bildiren açık bir beyanda bulunarak da gerçekleştirebilir. Usulüne uygun cayma hakkının kullanılması durumunda malın iadesi, Yurtiçi Kargo Şubelerinden "Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi 1757 Sk. No:15 Yenimahalle/ANKARA" gönderilmek suretiyle gerçekleştirilir. İade sürecinde bedel iadesi ve süresi aşağıda yer alan hükümler çerçevesinde gerçekleştirilir.
 
           
 
            Cayma Hakkının Kullanımı ve Tarafların Yükümlülükleri
 
(1) Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
 
a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
 
b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 
c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.
 
(2) Malın satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye yapılan teslim olarak kabul edilmez.
 
(3) Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.
 
 
 
Eksik bilgilendirme Durumu
 
 
 
 (1) Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Tüketici, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir. Bu süre her halükarda cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer.
 
(2) Cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirmenin bir yıllık süre içinde yapılması halinde, on dört günlük cayma hakkı süresi, bu bilgilendirmenin gereği gibi yapıldığı günden itibaren işlemeye başlar.
 
 
 
Cayma hakkının kullanımı 
(1) Sesli iletişim yoluyla yapılan satışlarda, satıcı veya sağlayıcı, EK’te yer alan formu en geç mal teslimine veya hizmet ifasına kadar tüketiciye göndermek zorundadır. Tüketici bu tür satışlarda da cayma hakkını kullanmak için bu formu kullanabileceği gibi, ikinci fıkradaki yöntemleri de kullanabilir.
 
(2) Bu maddede geçen cayma hakkının kullanımına ilişkin ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir.
 
 
 
Satıcı veya sağlayıcının yükümlülükleri.
 
 (1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde ödeme yapma zorunluluğu vardır
  
Tüketicinin Yükümlülükleri
   
 (1) Satıcı veya sağlayıcı malı kendisinin geri alacağına dair bir teklifte bulunmadıkça, iadesi sözkonusu değildir.
Bizi Arayın